Як відправити

Для відтправки на ферму потрібно підготувати архів, в якому будуть основна сцена та всі потрібні до неї текстуры і файли. Для передачи архіву можна використовувати будь-який файлообмінник. Наприклад fex.net або wetransfer.com. Так само можна заливати і забирати файли через FTP (ftp доступ видаю по запросу).

3ds max

В 3ds max для цього є функція Archive.

Але можуть виникать проблеми, якщо в сцені використовуються різні текстуры з однаковими іменами файлів, котрі лежать у вас в різних папках на компютері. При відкритті сцени на фермі 3ds max шукає текстуры по іменам і відповідно викорістовує тількі одну. Для автоматичного збору всіх текстур в одну папку і перейменування текстур з однаковими іменами можете використовувати скрипт Collect Asset. Також він може і архів зробити.
Collect_Aasset_arhive

 

Для перейменування архіву натисніть кнопку Make Archive. Скрипт почне збирати всі файли в тимчасову папку, а потім запитає як назвати архів. Якщо скрипт виявить файли з однаковими іменами, то він скаже що спочатку вам треба зробити операцію Collect Files.

Collect_Aasset_seldir
Виберіть папку, куди ви хочете зібрати всі текстуры та другі файли, котрі використовуються в сцені.
Collect_Aasset_collectfiles

Натисніть кнопку Collect Files. Скрипт почне збирати всі використовувані файли в обрану папку і міняти в сцені шляху до цієї папки. При збігу імен файлів скрипт видасть спеціальне вікно, в якому можна візуально порівняти текстури і вибрати одну з дій: перейменувати, замінити, використовувати то що вже є в папці. Після закінчення процедури можна знову спробувати зробити архів. Якщо вам не потрібні зроблені в сцені зміни – просто не зберігайте сцену.

Keyshot

В програмі виберіть “зберегти пакет…” в меню “Файл”. Потім відправте мені получений файл.

SketchUp + V-Ray

Як зробити архів для відправки:
1. Обов’язково збережіть поточний файл
2. Зайдіть в меню “Extensions” -> “V-Ray” і виберіть пункт “Pack scene”
3. Надішліть мені отриманий архів

Так само потрібно знати, що формат кадру в сцені у мене буде відрізнятися від вашого через різного робочого простору в програмі. Для запобігання цьому можете мені надіслати скріншот вашого вікна програми, і я зміню вікно програми під ваш скріншот. Якщо потрібно отримати більш точний збіг в форматі кадрів, то використовуйте камери. Як їх поставити, можете подивитися в цьому відео.
У вірее 3.0 з’явився параметр safe frame. Він дозволяє зафіксувати ваші розміри вьюпорті і
передати їх без змін. Його можна знайти в налаштуваннях вірея в розділі Camera. Його потрібно включити.

З іншими 3D пакетами я знайом поверхнево і інструкції для них постараюся добавить пізніше.